Rhinoceros verze 6

Rhino umožňuje vytvářet, editovat, analyzovat, dokumentovat, renderovat, animovat či překládat NURBS křivky, mračna, polygony i sítě. Neexistují omezení komplexnosti, úrovně nebo velikosti plynoucí z úrovně hardwaru.

Speciální funkce zahrnují:

- Neomezované modelovací nástroje pro volné 3D modelování srovnatelné s 20 až 50-krát dražšími produkty. Každý tvar, který si dokážete představit, je možné v Rhinu vymodelovat.
- Přesnost nevyhnutelná při tvorbě designu, prototypů, inženýrských návrhů, analýz a výrobě čehokoli od letadla až po šperky.
- Kompatibilitu s dalšími programy pro design, navrhování, konstrukci, CAM, analýzy, rendery, animace a ilustrace.
- Načítání a opravu sítí a IGES souborů.
- Přístupnost. Je snadné naučit se jej využívat, takže se můžete zaměřit na tvorbu návrhů a vizualizací bez toho, aniž by Vás software rozptyloval při práci.
- Rychlost. Rhino je rychlé dokonce i na obyčejném laptopu. Nevyžaduje žádný speciální hardware.
- Je také vývojovou základnou pro stovky speciálních 3D produktů.
- Přístupnost – jednoduchý software, lehce zvládnutelný, za přístupnou cenu a bez poplatků za podporu.

Novinky v Rhinoceros 6.0

Do Rhina pro Windows je nyní plně integrován Grasshopper – populární vizuální programovací jazyk. Grasshopper tedy už není pouze beta verzí, stal se stabilním prostředím. Byly rovněž přepsány některé funkce a zrenovován workflow, který již potřeboval generálku, aby byl skutečně produktivním. A teď detailněji:

Grasshopper

Rhino 6 Grasshopper
Dlouhá doba v jejímž průběhu byl Grasshopper pouze v beta verzi se nyní skončila – Grasshopper, nejkrásnější programovací jazyk světa, je nyní dospělou součástí Rhina. Díky využití v některých velmi ambiciózních projektech v průběhu poslední dekády se stal Grasshopper masivní vývojovou platformou. Grasshopper poskytuje pevné základy pro množství neuvěřitelných komponent třetích stran od environmentálních analýz až po ovládání robotů.

Prezentace

Rhino 6 Prezentace
Prezentace je základem: V průběhu téměř každé z prvních fází návrhu musíte komunikovat, „prodat se“ klientům, zákazníkům, spolupracovníkům nebo široké veřejnosti. Rhino bylo vylepšeno s cílem pomoci s prezentací Vaší práce: ať už má být výsledek jenom pouhým náčrtem konečného návrhu nebo jeho do posledního detailu dotaženou verzí. S důležitými změnami v renderování, materiálech nebo snímání náhledů je vše nyní jednoduše a rychle připraveno pro prezentaci, diskuzi a rozhodování.

Zobrazení
Rhino 6 Zobrazení
Algoritmus Rhina pro zobrazování je nyní rychlejší, stabilnější a využívá funkce založené na moderním grafickém hardwaru jako jsou GPU senzitivní shadery a optimalizace paměti. Výsledkem je méně zobrazovacích chyb, vice konzistentní, hezčí a rychlejší snímkování i u velkých modelů. Za některých podmínek může být rychlost zobrazování i 300-krát větší.

Dokumentace

Rhino 6 Dokumentace
Modelování je jenom jednou částí procesu navrhování – musíte také ukázat, jak model zrealizovat. Proto byla vyplešena dokumentační část programu – od plně přepracovaného rozhraní pro anotace, přes lepší podporu DWG formátu až po formátovaný text. A tak je nyní jednodušší ve Vašem návrhu přesně a jasně od sebe oddělit CO a JAK.

Licencování a administrace

Rhino 6 Licencování
Instalace, licencování a konfigurace Rhina jsou snadnější. Přibyla možnost licencovaní Rhina s využitím Cloud Zoo. Zkontrolujte si pro jistotu i systémové požadavky nové verze.

Make 2D

Rhino 6 Make 2D
Make 2D bylo kompletně propracováno, aby poskytovalo rychlejší, lepší, čistější a snadněji upravitelné výsledky.

Doladění Rhina

Rhino 6 Doladění
V Rhinu 6 byly odstraněny stovky menších chyb a zkonsolidovány oddělené ale podobné funkce do jednoduchých příkazů, aby bylo Rhino dokonalé.

Vývojová platforma

Rhino 6 Vývojová platforma
Rhino je něčím více, než pouhým modelářem. S rozsáhlým ekosystémem pluginů a otevřenou sadou vývojových nástrojů se Rhino rychle stává vývojovou platformou pro ty, kteří se pokoušejí posunout hranice designu ještě dál. Rhino 6 přináší významné vylepšení Free SDKs, doladění API, lepší dokumentací a rozšířený přístup k Rhino příkazům přes Grasshopper.

Serengeti

Rhino 6 Serengeti
Rhino je vylepšováno soustavně. Rhino 6 nabízí uživatelům přístup do Serengeti komunity k Work-In-Progress (WIP) buildům. WIP builds je místem, kde se rozhoduje o budoucím vývoji Rhina, jako je podpora SubD, Grasshopper 2, nový renderer, který poskytuje výsledky v reálném čase a mnohé další.

Novinky v Rhinoceros 3D 5

Fri Jan 24, 2020 15:09:36
CAD Zone Eshop SketchUp Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi

Rhino.CADzone.cz