Rhinoceros pro MAC OS

Po několikaletém vývoji Rhinoceros 5.0 pro Mac se poslední verze dočkala uvedení do prodeje. Rhino pro Mac je přehledné, nabízí nové intuitivní prvky ovládání i editování modelu a kvalitní renderovací modul. Je určeno jak pro drobné měřítko šperků a designu tak pro velké měřítko budov a urbanismu.

Coffee table – detail, autor: Wieland Schmidt
Coffee table – detail, autor: Wieland Schmidt

Rhino 5.0 pro MAC je silný, stabilní nástroj pro volné modelování ve 3D s velkou kompatibilitou podporovaných formátů. Svým uživatelům dává možnost pracovat velice přesně, přitom však nabízí velkou škálu geometrií. Pracuje s křivkami, plochami, spojenými plochami, tělesy i polygonovými sítěmi. Uplatníte v něm intuitivní přístup a volnou modelaci stejně dobře jako práci dle plánu či souřadnicemi zadávané prvky. Poskytne možnost prezentovat Váš model jak pomocí renderů, tak pomocí dalších stylizovaných výstupů jako jsou skici a podobně.

V uživatelsky komfortním pracovním rozhraní naleznete pro snadnější orientaci tematické záložky pro práci s vrstvami, vlastnostmi objektů atd. Nabízí se také náhled na renderovaný model v reálném čase. Modelovat lze objekty i na základě konstrukční historie a následnou úpravou kontrolních bodů. Manipulátor Gumball a UDT představují další možnosti jak rychle editovat tělesa i spojené plochy přímo rotací, změnou měřítka, odsazením nebo nepřímo pomocí křivky, plochy či deformační mřížkou. 3D povrchy si při deformacích zachovávají spojitost. Přehledný editor bloků usnadní práci s větším počtem entit, umožní jejich vkládání, výběr ve složitém modelu i přiřazování do hladin a dalších atributů. Knihovny materiálů, textur a prostřední Vám usnadní cestu k finálnímu renderu. Rhino 5.0 se v renderování značně vylepšilo a zrychlilo. Nabídne také měření, kótovaní, poznámky, popisy a další nástroje analýzy a editace.
Nižší cena verze pro Mac zohledňuje několik omezení oproti verzi pro Windows. Jde o chybějící práci s konečnými layouty, podporu pluginů například pro fotorealistické vizualizace, animace a oblíbený modul Grasshopper či worksession – spolupráci více subjektů na projektu. Ty by měly být výhledově přístupny zdarma i pro uživatele Rhina 5.0 na MacOS.


Sat Jul 20, 2019 16:40:19
CAD Zone Eshop SketchUp Rhino V-Ray AutoCAD LT CADprofi

Rhino.CADzone.cz